Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne natynkowe są najczęściej wybieranym rozwiązaniem spośród oferowanych systemów w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej. Rolety można montować w istniejących budynkach lub w trakcie realizacji. Ich zaletą jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym światłem lub ciepłem w upalne dni, a zimą chronią przed utratą ciepła. W systemie natynkowym istnieją dwa sposoby montowania rolet: 

  • rolety montowane na elewacje
  • rolety montowane we wnęce

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje skrzynek:

  • skrzynka Rondo
  • skrzynka aluminiowa gięta pod kątem 45 stopni

Istnieje kilka sposobów sterowania mechanizmem rolet:

  • roleta sterowana ręcznie za pomocą zwijacza linki, taśmy lub korby
  • roleta sterowana automatycznie przy użyciu włącznika, pilota, smartfona lub tabletu

Rolety zewnętrzne podtynkowe - Chodzież, Margonin i okolice

Rolety zewnętrzne podtynkowe INTEGRO to rozwiązanie dedykowane nowo powstającym budynkom. Największą zaletą tego produktu jest sposób ich montażu. Skrzynki rolet INTEGRO umieszczane są w nadprożach w grubości muru, dzięki temu są ukryte pod elewacją i stają się niewidoczne. Omawiany system pozwala na wkomponowanie rolet w elewację budynku, stanowiącego integralną część. Rolety zewnętrzne Chodzież podtynkowe dzięki swojej konstrukcji posiadają dobrą izolację termiczną i akustyczną w rejonie skrzynki rolety i nie naruszają bilansu energetycznego budynku. Ponadto łatwy dostęp do klapy rewizyjnej pozwala na bezproblemową konserwację i serwis rolet w przyszłości. W naszej ofercie posiadamy zróżnicowaną kolorystykę rolet, tak aby idealnie dopasować kolor do planowanej lub istniejącej budowy. 

Rolety zewnętrzne nadstawne - Chodzież, Margonin i okolice

Rolety nadstawne VEGAS REVO to nowoczesny system rolet umożliwiający kotwienie profilu górnego skrzynki do nadproża na całej szerokości rolety. Dzięki temu zespół roleta-okno" zostaje stabilnie osadzony w otworze architektonicznym. Dodatkowo w odróżnieniu od pozostałych systemów, wyróżnia się unikatowym rozwiązaniem dzielonych nawojów moskitier, co pozwala na tworzenie dowolnej ilości niezależnych nawojów siatek w jednej skrzynce i przy zastosowaniu jednej kurtyny pancerza. W systemie REVO VEGAS można wybrać sposób montażu rolety na oknie za pomocą specjalnych adapterów aluminiowych lub za pośrednictwem uniwersalnego profilu adaptacyjnego z PVC. Zamontowana klapa rewizyjna pozwala na swobodny dostęp do wnętrza skrzynki w przypadku konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjnych lub serwisowych.