Brama garażowa segmentowa montaż

Brama garażowa segmentowa to jeden z elementów wykończeniowych każdego budynku. Ze względu na funkcję jaką pełni powinna ona być trwała, bezpieczna, solidnie wykonana oraz dopasowana do elewacji domu. Przed zakupem bramy garażowej należy upewnić się jakie powinna mieć wymiary i w jaki sposób ma się otwierać. Do wyboru są cztery typy bram garażowych: rozwieralne, uchylne, rolowane i segmentowe. Ostatnia z nich do otwarcia i zamknięcia nie potrzebuje miejsca przed garażem. Rozwiązanie to przydaje się szczególnie, gdy do wjeżdża się do niego prosto z ulicy.

Przygotowanie garażu do zamontowania bramy

Idealną sytuacją byłoby zamontowanie bramy po całkowitym wykończeniu garażu, tym bardziej, że sam montaż bramy należy do wyjątkowo „czystych” prac.  Nie zawsze jest to możliwe, dlatego zwracamy Twoją uwagę na wykończenie przede wszystkim tych części garażu, które są naprawdę kluczowe dla montażu bramy i które widać na ilustracji.

Nadproże i węgarki to ważne części garażu, do których będzie przymocowana konstrukcja bramy. Powinny być wytynkowane i pomalowane przed montażem, ponieważ potem dostęp do nich będzie ograniczony. Muszą też być proste i tworzyć równoległą płaszczyznę. W ten sposób zapewnisz warunki dla prawidłowego montażu prowadnic czy wału napędowego bramy. W przeciwnym razie rozkład sił w zamontowanej bramie nie będzie równy, co może doprowadzić do szybszego zużycia bardziej obciążonych elementów.